Kaskádový detoxikační postup (od Niny Nováčkové)

06.10.2014 08:52

Od uživatele Michaela Grabaczová Bordovská dne 5. říjen 2013 v 9:14

Dovoluji se níže uvedený postup sem , ať to nezanikne, příjde mi to velmi přirozené ( pokud samozřejmě nejde o čas, díky Nino)


Nina Nováčková
Východní medicína používá k detoxu několik režimů - pití vybraných šťáv s kořením, bylinky, různé půsty, čaje, hladovění. Ale vždycky začíná s tzv. kaskádovým postupem, tzn na střídačku jeden den režim, jeden den normálka, a postupně se přidává na dva a dva dny až do cca týdne. Teprve když pacient snáší týdenní kaskádu, nasazují se dlouhodobé procedury, třeba dvacet dnů hladovění. Je to osvědčený postup, kdy se ve volném dnu toxiny v pohodě vyloučí a pacient režim dobře snáší. Myslím, že je dobré se tímto postupem inspirovat, pokud nehrozí nebezpečí z prodlení např. u rakoviny. Pokud se uvolní toxinů příliš mnoho, stejně se z těla nevyloučí a pořád kolují a pacientovi je pořád blbě a v mnoha případech se na detox vykašle, pokud nemá nějaký dozor například v nemocnici. Dokonce hrozí, že se nemoc tzv přestěhuje, uvolněné toxiny se prostě uloží na jiném místě v těle, když se jich vyloučilo moc najednou a nestihly opustit tělo.
Osobně myslím, že tenhle osvědčený postup je vhodný i pro CDS, ony ty procesy v těle většinou neprobíhají tak strašně rychle, aby se stihly za volný den dorovnat na původní výši. Takže se postupuje po méně strmých schodech, ale stejně se dojde na vrcholek kopce.