Koupele malých dětí v MMS (chloritan sodný + hydrogensíran sodný)

05.10.2014 20:03

Od uživatele Eva Žabčíková St dne 22. leden 2014 v 19:25
  • Na dětskou vaničku použijeme nejdříve 20+20 zreagovaných kapek, přidáme půllitru vody a vydesinfikujeme tím vaničku i s hračkami (použít houbičku nebo rozprašovač), pak vše opláchneme teplou vodou. Je to velice důležité, jinak se ClO2 s bakteriemi na hračkách a stěnách vaničky vyruší. 

  • Pak nakapeme od 10 do 30 kapek MMS, např. 20+20 (ze začátku bude stačit i 15+15) kapek do nádobky, kterou lze během reakce zakrýt, uzavřít. Například litrová skleněná lahev s víčkem. Po zreagování, které probíhá 2-3 minuty, zalijeme směs studenou vodou - NE TEPLOU!

    40 kapek = 1 kávová lžička (používat plastovou), lze rovnou připravit do lahve toto množství a polovinu použít na desinfekci vaničky, vany a hraček a zbytek na koupel.

  • Nachystáme vodu ke koupeli, poté vlijeme do vaničky obsah nádobky s MMS a dítě vykoupeme. Nepřidávat žádné mýdlo, šampon, pěnu ani kosmetické soli do koupele! 

    Doba koupele 15 až 20 minut. Ne déle.

    Dítě lze koupat prakticky každý den. Není problém s potápěním a otvíráním očí pod vodou.

Poznámka k dávkování dle věku a váhy dítěte :

Počet kapiček do koupele hodně závisí na věku a váze dítěte. Ta se od narození velmi rychle mění. Takže koupel se může pohybovat od 10 do 30 kapek MMS s hgs u dětí.