Tvaroh s lněným semínkem

06.10.2014 08:42

Od uživatele Eva Žabčíková St dne 27. listopad 2013 v 1:31


Připravte si "zázrak" dr. Budwigové doma v mixéru

Otestovat si, zda je s dietou dr. Budwigové "život dobrý", můžeme i sami doma. Není nutné si za tím účelem "pořídit" rakovinu, kardiovaskulární, či jinou závažnou chorobu! Recepty dr. Budwigové mají pozitivní vliv i na ty z nás, kteří se "jen" cítí např. vyčerpaní, či trpí různými druhy autoimunitních chorob. Vlastně mají pozitivní vliv na každého, snad s výjimkou osob s alergií na laktózu.

Recept na zdravou pomazánku přinášíme zde. 


Lněný olej s tvarohem a lněným semínkem - základní recept

2 - 5 polévkových lžic čersvého lněného oleje za studena lisovaného (nutno skladovat v lednici, jinak je prý silně toxický)

Tučný tvaroh (alespoň 10%), olej s tvarohem v poměru 1 : 1 nebo 1: 2 až 1: 3.

Nejprve důkladně promixovat obě složky, až vytvoří hladkou, krémovou konsistenci, olej se nesmí oddělovat.

Sladká varianta: ovoce (maliny, borůvky, banán atd.), ovocná šťáva.

Možno přisladit trochou medu

Možno přidat trochu šampaňského, cca 1 dcl (je to dobrý nosič pro omegu 3).


Slaná varianta: do umixované směsi lněného oleje a tvarohu přidáme cibulku, trochu drceného česneku, koření (zázvor, kurkuma, italské bylinky apod.), sůl, trochu zeleniny (mrkev, zelená cibulka atd). Vše dobře promixujeme. Vzniklá pomazánka se hodí téměř k čemukoli, velmi dobrá je např. kombinace s vařenými bramborami a kyselým zelím.


Do hotové pomazánky (sladké i slané varianty) přidáme cca 1 lžíci čerstvě umletých lněných semínek a vše co nejdřív spotřebujeme. Neuchováváme ani krtkodobě v lednici.