Úprava stravy při léčbě CDS a MMS u rakoviny

05.10.2014 20:41

Zákaz:  veškeré uzenářské výrobky, jak masné, tak mléčné, veškerá smažená a hotová ( z obchodů) jídla

Nevhodné: bílé pečivo, mléko, vše co obsahuje cukr, umělá barviva a konzervanty, maso z hypermarketů( hlavně balené)


Doporučené: čerstvá  zelenina- zejména šťávy z ní. Červená řepa, červené i bílé zelí, brokolice,                 rajčata, mrkev, okurky


Vařená a dušená zelenina, maso dušené, nejlépe králičí a kuřecí z domácích chovů, rybí maso,zvěřina( opět ověřená, ne z obchodu) rýže - nejlépe celozrnná, pohanka, špalda, tmavé pečivo- nejlépe špaldové pečivo.


Výborné jako doplněk stravy : kustovnice čínská, olivový panenský olej ( např. zeleninové saláty s ol. olejem, maso ( uvedené výše) upravené na suché pánvi a přelité dresingem z olivového oleje ( ol.olej, špetka soli, dobromysl), koření kurkuma, lněné semínko, lněný olej, domácí tvaroh, kefír, podmáslí, kvalitní červené víno, výborná je také hlíva ústřičná i hlíva plicní.


Jedná se o upravenou stravu , která napomáhá při léčbě této závažné a zákeřné nemoci. Samozřejmě je nevhodnější sehnat ingredience u domácích pěstitelů, chovatelů. Ve spoustě městech existují farmářské trhy a tam je opravdu veškerý sortiment k mání.


Tak jak jsem tuto úpravu sepsala, se osvědčila při léčbě rakoviny CDS a MMS . Především zeleninové čerstvé šťávy byly jistou dobu u nemocné jedinou stravou, kterou dokázala během 10 hodinové doby ( nezbytné při pití CDS) vůbec pozřít.  Tužší starvu byla schopna pozřít až po ukončení poslední, desáté dávky a to s hodinovým odstupem.

U každého je to ale samozřejmě velmi individuální a také záleží na druhu a rozsahu rakoviny.