Výroba CDS2 Maruška + Lukáš a Ota upřesnění (z debaty)

05.10.2014 19:36


Od uživatele Petra Moravcová dne 25. srpen 2013 v 21:54Maruška ........................Moje kuchyňská výroba CDS ve skle - láhev od okurek s vodou, sklenička na víno s aktivovaným MMS, přikryto igelitovým pytlíkem a zagumičkováno. Není to fakt nic složitého, jenom se při přelévání do lahve musí větrat. Ráno namíchám, nechám reagovat, ještě přes to přehodím velký froťák, aby to bylo ve tmě. Večer je to hotové, načepuju do láhve a unikající plyn pustím všemi dveřmi do celého bytu, ať to desinfikuje 


Lukáš ..........................mám to spočítané chemickým výpočtem, takže mám jistotu že pokud správně natlačím do 2L vody Clo2 z 1,6 dcl Chloritanu S. S 1,6 dCl hydrogens. S. vyjde 2L CDS2 +/- 4000ppm. Poté si to ještě i měřením po naředění potvrdím papírkem a vždy to sedí. On ten papírek je taky dost přibližný, přesně ani na 10 ppm nejsme schopni to prostě změřit. Ostatně je to pro naše potřeby naprosto zbytečné.


Ota Nepilý

 • Nemusí se ani měřit a lze vycházet z vyzkoušených postupů. Např. u 2,5 litrů vody a 50+50 ml roztoků vyjde zhruba 1000 ppm, v nejlepším i 1200 ppm. Řídit se víc chutí, jak papírky..


 • Ota Nepilý

 • Helenko, na začátek je to dobrý! 2000-4000 uvádí hlavně Lukáš, který to má vymakané. Je třeba sdělit, kolik jsi dala koncentrátu, např. 50+50 nebo 100+100 ml a na jaký objem vody a jak dlouho jsi nechala probíhat reakci a sycení do vody. Běžně se uvádí 12 hodin sycení plynu ClO2 do vody, ale mám zkušenost, že lze i 24 hodin nebo i 48 hodin a pak je koncentrát silnější, ale asi jen o 20%, pokud dobře těsní víko. Svou roli hraje i teplota. Do chladnější vody se ClO2 lépe vstřebává. Na začátku jsme také měl 1000 až 1200 ppm a nyní už dělám 2000 ppm, ale musel jsem přidat víc koncentrátu, Pokud se navýšení reagujících roztoků nevejde do jednoho pohárku, dávám dva a do 10 l kbelíku se mi vešly i tři číše na víno a 5 litrů vody. Velký kyblík mi dali v restaurac


 • Helena Hallalli

 • jestli to tedy chápu dobře,když naliji 1dcl do dvoulitrovky,mám dávku o síle 50ppm na celý den?


 • Ota Nepilý

 • U 1000 ppm koncentrátu, ano, je lepší začít první den s 50 ppm a pak další den 75 ppm a pak 100 ppm - po dnech navyšovat.


 • Ota Nepilý Dle mých zkušeností relativně zdravý člověk snese od začátku 100 ppm, např. pokud to má zabrat na virózy je potřeba začít silnější koncentrací, slabá nezabere. Ale pokud jde o chronické, dlouhodobé, vleklé potíže, pak je potřeba navyšovat pozvolně, pomalu, stejně tak u člověka zaneseného mnoha léky nebo po chemoterapiích.


 • Helena Hallalli dala jsem 50+50 na 2litry vody,to bude asi tím...sehnala jsem jen 12litrový kyblík,ale to snad tolik nevadí,pokud je plyn těžký a padá dolů...jsem to chtěla hlavně už konečně vyzkoušet a opravdu to není náročné na výrobu...moc vám všem děkuji!!!...je to super,že teď to můžu vyrábět pro lidi tady u nás :D


 • Ota Nepilý Když dáš do 12 litrového kyblíku pohárky, číše dvě nebo tři, budeš mít vyšší koncentraci. Pokud máš dostatečně vysoké nožičky, stopky u pohárků, zkus tam dát příště 5 litrů vody a tři pohárky, číše a do každého z těch tří dej 60+60 ml a vyjde Ti koncentrace přes 2000 ppm. Při 50+50 ml třikrát by to mělo být těsně kolem 2000 ppm. Pak to rozlej v této koncentraci do skleněných lahví, tak aby to bylo plné, bez vzduchu a v chladu a temnu Ti to vydrží minimálně 3 měsíce a myslím že i půl roku, což mezitím určitě rozdáš.


 • Helena Hallalli děkuji Ti,Otíku...bez Tebe bych nedala ani tohle...příště budu odvážnější a zkusím tento postup,co tu uvádíš...jen jsem si koupila takové ty hnědé sklenice se skleněnými víky a myslím,že jsou docela nevhodné...zkusím oběhnout zdejší putiky a vyžebrat nějaké lahve asi o ferneta :D


 • Ota Nepilý Ty sklenice s těmi širokymi hrdly a zábrusem jsou spíše na sypké chemikálie, ale lze to mam také nalít. Můžou být i lahve skleněné průsvitné a můžeš je zabalit do alobalu, nebo když je to na temném místě či v ledničce, tak to tam můžeš mít i nezabalené. Krátkodobé působení slabé žárovičky v lednici nevadí. Lahve lidi vyhazují i do kontejnerů na tříděný odpad, ale blbě se tam leze. Může být i lahev po víně s korkovou zátkou.


 • Petra Lavičková Děkuji za tenhle dotaz, vcera jsem poprve merila pouzky a vychazelo mi to podobne (pouzivam 60+60ml do 2l vody a nechavam reagovat 24h). Podle papirku mi vychazela koncentrace 10ml do 100 ml vody cca 100ppm, 20ml do 100ml bylo kole 250ppm, ale to uz se moc pít nedalo.


 • Ota Nepilý Hlavně na začátku je to moc silné těch 250 ppm. 250-300 ppm je už extrém a spíše pro zkušenější. Doporučuji začínat na stovce a u chrornických nemocí a po chemu či spoustě léků na 50 ppm. Individuální vychytání dávek je důležité.

  Před 9 hodinami · Upraveno · To se mi líbí ·  2


 • Petra Lavičková Obvykle používám na pití koncentraci kolem 100ppm, která je ještě chuťově OK. Potřebuji ale vyčistit slinivku a to se mi při běžném dávkování zatím nepovedlo, proto jsem uvažovala o navýšení. Ale raději budu pít více na množství než silnější koncentraci.

  Ještě by mne zajímalo jakou vodu používáte při výrobě - destilovanou, minerální, převařenou z kohoutku nebo neupravenou z kohoutku?

  Před 9 hodinami · To se mi líbí ·  2


 • Helena Hallalli Petruško,já použila destilku,ale pamatuji si,že někde kluci psali,že převařená voda také není špatná.

  Před 7 hodinami přes mobil · To se mi líbí ·  3


 • Ota Nepilý Vozím si vodu z ověřených a vyzkoušených studánek. Stačí i z vodovodu a nechat ji otevřenou odstát minimálně 30 minut. Převařená je lepší. Destilovanou používám jen na přípravu koncentrátů základních roztoků a ředění DMSO, hlavně kůli trvanlivosti rozoků. Technická destilka do aut na přípravu koncentrátu CDS mi nepřipadá nejlepší, al ena ty koncentráty z kterých další roztoky připravujeme je vyhovující. Mám zdroj na demi vodu, což je lepší destilka. Jinak domácí destilka z vlastního destilačního přístroje je ideální.

  Před 6 hodinami · To se mi líbí ·  3