O CDS2 (Chlorine Dioxide Solution) a ClO2 (Oxidu chloričitém)

Účinná látka CDS2 je stejně jako u MMS - Oxid chloričitý – ClO2

Je to látka, která se začne vyvíjet smícháním dvou složek - Chloritan sodný a Hydrogensíran sodný. Roztok CDS2 obsahuje Oxid chloričitý rozpuštěný v pitné vodě. Oxid chloričitý se používá již přes sto let ve zdravotnictví a při úpravě pitné vody.  Jim Humble je zřejmě ovšem prvním, koho napadlo použít Oxid chloričitý uvnitř lidského těla.

Jim Humble a spol se domnívají, že Oxid chloričitý selektivně ničí patogenní mikroorganismy (parazity, bakterie a viry), plísně a jednobuněčné organizmy, neboť  ty jsou závislé na kyselejším prostředí, narozdíl od zdravých lidských buněk a tkání, které jsou mírně zásadité nebo neutrální. Tím rozváže ruce imunitnímu systému, který pak může opět dělat svou práci.

(Se vším se ztotožňuji, až na to, že oxid chloričitý nepůsobí selektivně, ale jen ochotněji reaguje v kyselejším prostředí. Tvrzení o selektivním působení je poněkud zcestné.)

Samotný Oxid chloričitý, se rozloží na běžné látky, které tělo vyloučí nebo může dále využít, stopové koncentrace chloritanů a chlorečnanů, které ve svých koncentracích mohou mít také jistý díl terapeutického účinku.

Jednoduché, geniální a nesmírně účinné. ClO2 není "lék"ale zcela normálně fungující chemická látka, proti níž patogeny nemohou vyvinout odolnost, jako v případě antibiotik.